شنبه 5 شهریور‌ماه سال 1390

شاید تیتر این خبر برای شما خواننده عزیز جالب باشد، بامیان که از امن ترین ولایات افغانستان این رقم کشته ها از کجا شد،

سه عضو یک خانواده توسط افراد مسلح ناشناس در دره ککرک مرکز بامیان شبهنگام به قتل رسیده است، سمونیار چمن خان مدیر مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه ولایت بامیان ضمن تائید این خبر میگوید: افراد مسلح که گفته میشود بیشتر از یک تن بوده شب 19 رمضان با فیر سلاح دشت داشته خویش سه عضو یک خانواده (شوهر، خانم و خواهر شوهر) را به قتل رسانیده است.

به گفته آقای چمن خان انگیزه این قتل تا هنوز بطور دقیق معلوم نشده ولی گمان میرود ناموسی باشد.

وی می افزاید: پولیس به از کسب اطلاع از وقوع این حادثه به محل رفته ولی در آن ساعات عاملین را که با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار شده بودند شناسایی نتوانستد. ولی بعد از بررسی های همه جانه تاهنوز 5 تن را به ظن دست داشتن به این قضیه بازداشت نموده و پاسخ های داده شده از جانب آنان ما را به سرنخ های رهنمای می کند.

وی معتقد است که خواهند توانست عاملین را به پنچه قانون بسپارد.

اما دو تن دیگر در منطقه غوراب ولسوالی سیغان در یک حادثه ترافیکی جانهای شانرا از دست داده اند.

سمونیار محمد زمان عیار مدیر ترافیک ولایت بامیان میگوید: دو تن که بر یک موتر سایکل سوار بوده اند بر اثر تصادم یک موتر ترک باربری  کشته شده است.

 آقای عیار میگوید : راننده متخلف تحت نظارت پولیس قرارداشته وبه جرم خویش در تحقیقات ابتدایی معترف است.

به عقیده این مقام مسئول پولیس ترافیک: عدم رعایت قوانین ترافیکی از عمده ترین دلیل وقوع این حادثه بوده است.

مدیر ترافیک بامیان تاکید میکند که همواره عدم رعایت قوانین ترافیکی از جانب رانندگان وسایط نقیله باعث بروز چنین حوادث می شود.

چنین واقعات، در سراسر دنیا بوقوع پیوسته وخیلی تعجب آور نیست، اما مهم اینست که باید نیروهای امنیتی نهایت سعی نماید از واقعات جنایی قبل از وقوع جلوگیری نماید.