X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1390

امروز 30 سنبله مصادف است به روزجهانی صلح، به همین مناسبت مراسمی با شکوهی با حضور مقامات محلی، مسئولین دفتر معاونیت سازمان ملل در بامیان، روح الله نیکپا اولین مدال آوری المپک جهانی برای افغانستان،مسئولین ادارات وموسسات غیر دولتی و تعدادی کثیری از شهروندان بامیان وتیم های ورزشی در استادیوم ورزشی شهید مزاری (ره) مرکز بامیان بر گزار گردید.

محمد آصف مبلغ معاون وسرپرست ولایت بامیان صلح را یک نعمت الهی خوانده افزود: در پرتو صلح میتوانیم به تمامی امور بطور احسن برسیم.

به گفته آقای مبلغ اداره محلی بامیان با همکاری نزدیک مردم بعد از سقوط رژیم طالبان توانسته زمینه زندگی با امن را در سطح این ولایت فراهم نماید.

ولی علاوه نموده آرزو دارم تا صلح سراسری در کشور ما حاکم گردد.

در همین حال مسئولین برگزاری این مراسم هدف آنرا نهادینه سازی ارزش های صلح و ترویج آن  فرهنگ میدانند.

در اخیر مراسم برای تیم های ورزشی برتر در جام صلح جوایز وهدایایی تفویض گردید.

جعفر رحیم مسئول مطبوعاتی وسخنگوی دفتر معاونت ملل متحد در بامیان که دفتر شان از بخش عمده برگزار کننده این جام ورزشی میباشد در خصوص این برنامه ورزشی میگوید: از اول ماه جاری میلادی یک سلسله رقابت های ورزشی را به کمک آمریت کمیته ملی المپک بامیان با حضور 22تیم ورزشی فوتبال و12 تیم ورزشی والیبال برگزار نموده بودیم که امروز، دور نهایی آن بود که با روز جهانی صلح نیز مصادف بود.

بگفته آقای رحیم این جام نیز به پیشواز صلح برگزار گردیده بود.

محمد کبیر طوفان آمر کمیته ملی المپک در بامیان نیز در این خصوص گفت : خوشبختانه مسابقات ورزشی هر دورشته که یکماه دوام داشت به وجه احسن برگزار گردیده ومردم نهایت استقبال نمودند.

به گفته آقای طوفان مردم بطور عموم  از برنامه های ورزشی بسیار زیاد استقبال می نمایند ولی متاسفانه اماکن مناسب ورزشی در سطح ولایت در دسترس ما نیست تا از آن استفاده نمایم.

باوجود اینکه سالهای قبل تیم ورزشی والیبال بانوان در مرکز بامیان ایجاد شده بود ولی تاهنوز در هیچ یک از تورنمنت های بزرگ شرکت نورزیده اند آمر المپک بامیان دلیل این امر را نبود محل مناسب برای راه مسابقات و تمرینات بانوان در این ولایت میدانند.

این در حالیست که به گفته مسئولین محلی قرار است در آینده نزدیک یک جمنازیوم ورزشی سرپوشیده در شهر جدید بامیان اعمار گردد. 

اما این صلح پدیده گم شده در افغانستان وبرای افغانهاست ولی ما از آن تجلیل میکنیم .