X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 9 مهر‌ماه سال 1390

دیروز جمعه مورخ 8 میزان 1390 برای اولین بار آزمون کانکور برای بخش شبانه در دانشگاه بامیان با حضور مقامات محلی ، هیئت از وزارت تحصیلات عالی  در این دانشگاه برگزار گردید.

داکتر حبیبه سرابی والی بامیان در مراسم آغازی این آزمون گفت : بسیار جای مسرت است که بر اثر سعی و تلاش مسئولین و توجه وزارت تحصیلات عالی امروز برای نخستین بار دانشگاه بامیان  در بخش شبانه دانشجور می پذیرد. 

 وی افزود: اداره محلی مصمم است با همکاری وزارت تحصیلات عالی و جامعه بین المللی زمینه های خوبی تحصیلی را برای دانشجویان در این دانشگاه مهیا ساخته و به تعداد دانشکده ها با در نظرداشت تقاضا و ضرورت عینی  نیز افزایش به عمل آوریم.

پوهنمل محمد الله آدینه رئیس دانشگاه بامیان می گوید: امتحان بطور شفاف و بدون مشکل برگزار گردید.

 رئیس دانشگاه بامیان از مشکلات در این دانشگاه سخن میزند و می گوید: اکنون در حدود 2000 دانشجو در دانشگاه بامیان مصروف تحصیل می بانشد ولی متاسفانه از لحاظ لابراتوار، خوابگاه و زمنیه های تحقیقی مشکلات وجود دارد.

آقای آدینه می افزاید: همین اکنون امکانات خوابگاه از قبیل دوشک، کمپل، چپرکت و بالشت برای 1000 دانشجو موجود می باشد ولی متاسفانه تاهنوز خوابگاه اعمار نشده واین امکانات در دیپو دانشگاه ذخیره شده است.

 عبدالله نوروزی مدیر عمومی اداری دانشگاه بامیان در خصوص آزمون روز گذشته می گوید، در ابتدا 506 نفر برای شرکت در این آزمون کارت شمولیت را اخذ کرده بودند، اما در زمان آزمون 335 تن که بشترینه مامورین دوایر دولتی وموسسات غیر دولتی این ولایت بودند.

محمد حسین باذل یکی از کارمندان دولتی که در این آزمون شرکت نموده بود از نحوه برگزاری راضی بوده وی می گوید : باید سایر رشته های تحصیلی نیز در بخش شبانه دانشگاه بامیان ایجاد گردد چون نیازمندی شدید وجود دارد.

این در حالیست که  در این دور دانشگاه بامیان تنها  قادر به جذب 200 تن در دو دیپارتمنت بیولوژی و انگلیسی می باشد، اما مسئولین دانشگاه از ایجاد یک دیپارتمنت دیگر در این بخش نیز خبر میدهد ومیگویند که پشنهاد ایجاد شدن آنرا به وزارت تحصیلات عالی فرستاد ولی تاهنوز بطور رسمی منظور نشده شده که در این صورت احتمال جذب 100 دیگر نیز میرود .

گفتنی است که دانشگاه بامیان در سال 1375 ایجاد شده که در آنزمان رشته های تحصیلی بیشتر از امروز فعال بوده است.