یکشنبه 17 مهر‌ماه سال 1390

در این روزها دامن شمامه ( شاه مامه) پر از عکس شده، عکسهای که توسط 14 تن از هنرمندان عزیز کشورمان  از سراسر کشور برداشته شده و در  واقع بیانگر  ده سال سرگذشت کشور مان است.

این نمایشگاه با حضور داکتر حبیبه سرابی والی بامیان، تعدادی از مسئولین ادارات محلی وجمع کثیری از شهروندان این ولایت رسما بروی بازدید کنندگان افتتاح شد. 

نجیب الله مسافر یکی از عکاسان مشهور کشور ویکی از مسئولین برگزاری ان نمایشگاه گفت :  سعی ما بر این بوده که بتوانیم از طریق دوربین عکاسی وضعیت افغانستان در طی ده سال به نمایش بگذاریم.

آقای مسافر می افزاید: این نمایشگاه سیار عکسها در نه ولایت افغانستان این امروز دومین آنرا افتتاح کردیم بر گزار خواهد شد.

بصیر سیرت مدیر مسئول مرکز فوتو ژورنالیزم چشم سوم که خود نیز در این نمایشگاه حضور داشت میگوید: عکس های این نمایشگاه توسط: نجیب الله مسافر، رضا ساحل، بصیر سیرت، مانی مشکین قلم، فرزانه سلطانی، نسیم سیامک، آمنه حسنی، میثم شاهین، آصف تلاش، محمد زرین، نصیر فدایی، احمد نظری، مهدی مهرآیین و ملیار صادق آزاد و احمد نوید نظری تهیه شده است .

                   

همچنان به بگفته آقای مسافر عکسهای که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده از 25 ولایت افغانستان روی 14 موضوع بر داشته شده است.

آقای مسافر میگوید: امروز در جای نمایشگاه بر گزار نموده ایم که مدنیت چندین هزار ساله را نیز در آن مشاهده میکنیم.

در همین حال داکتر حبیبه سرابی والی بامیان میگوید: اداره محلی بامیان حمایت از برنامه های فرهنگی وارزشهای ملی را یکی از وظایف خود میدانند وهر چه در توان داشته باشیم در این راستا همکاری خواهم نمود.

این در حالیست که سال پار نیز نمایشگاه عکس از طرف این مرکز در یکی از مغاره های اطراف بودا صلصال برگزار گردیده بود که از طرف مردم نهایت استقبال شد. 

محمد حسین مرد 58 ساله که از این نمایشگاه دیدن میکرد برایم گفت : خوش به حال شما جوانها که در بهترین زمان عمر خویش شاهد چنین وضعیت هستید من اولین بار است که چنین نمایشگاه را در بامیان میبینم.

گفتنی است که این نمایشگاه که از طرف مرکز فوتو ژورنالیزم چشم سوم وبه حمایت مالی سفارت امریکا در کابل و دفتر کمک های جهانی سویس برگزار شده، سر از امروز 17 میزان به مدت یک هفته در همین محل بروی بازدید کنندگان باز خواهد بود.